ZMIANA TERMINU TECH3CAMP #63

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz w związku z ogłoszonym przez Premiera RP odwołaniem imprez masowych, zdecydowaliśmy się zmienić datę Tech3camp #63 – Security IT. Meetup odbędzie się w innym terminie, o którym wkrótce poinformujemy.

Zapraszamy na 63. edycję Tech3camp. Tematem spotkania będzie Security IT. Po prelekcjach jak zawsze zapraszamy na pizzę, piwo i inspirujące rozmowy w kuluarach!

AGENDA:

17:30 – 18:00 – rejestracja uczestników

18:00 – 18:10 – otwarcie spotkania

18:10 – 18:50 – Beyond blockchain: zadbaj o cyberbezpieczeństwo twojej infrastruktury. – Krzysztof Radecki, DAC

Wprowadzenie do zabezpieczenia komunikacji i interakcji pomiędzy komputerami oraz z rejestrami rozproszonymi (np. Blockchain) za pomocą mechanizmów sprzętowego zaufania. Zagadnienie zostanie omówione na przykładzie uwierzytelnienia połączenia SSH za pomocą klucza Zymbit oraz podpisania transakcji w sieci Ethereum za pomocą karty Blockchain Security2Go.

18:50 – 19:30 – Prescriptive Security = Autonomous Security. Manage your enterprise security as if you were driving an autonomous car. – Maciej Żarski, Atos

Mając cenne 40 minut waszego czasu, przedstawimy krótko (prezentacja + demo) jak transformujemy bezpieczeństwo wewnątrz naszej organizacji. Mamy nadzieję, że zainspirujemy audytorium do skorzystania z naszych praktyk bądź do zadawania trudnych pytań 😊 W obecnych czasach transformacja cyfrowa, automatyzacja, rosnąca ilość danych, rosnąca ilość cyber ataków i ich poziomu skomplikowania wymuszają na organizacjach zreformowanie podejścia do bezpieczeństwa. Według najnowaszych analiz rynku, dojrzałe organizacje przesuwają swoją koncentrację z zarządzania usługami bezpieczeństwa (managed security services) w kierunku efektywnej detekcji i szybkiej rekacji na zagrożenia (managed detection and response). Tak więc w oparciu o studium przypadku zaprezetnujemy jak w dużym, skomplikowanym korporacyjnym środowisku łączymy cyberbezpieczeństwo z systemami IT on-prem, cloud, big data, machine learning. Ponadto przedstawimy jak korzystamy z różnych metodyk NIST, ITIL, Agile, DevOps by nieustannie usprawniać i rozbudowywać nasze bezpieczeństwo… bo jeżeli już teraz mamy autonomiczne samochody to czemu nie mieć w przyszłości autonomicznego security….?

19:30 – 19:40 – przerwa

19:40 – 20:20 – ogłosimy wkrótce :)

20:20 – 21:30 – Networking Pizza & Piwo

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

Parter, wejście od strony dziedzińca.

PRELEGENCI:

Krzysztof Radecki

Krzysztof Radecki jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach podjął pracę zawodową jako konsultant Business Intelligence, architekt, kierownik projektów oraz dyrektor na szczeblu krajowym i międzynarodowym w sektorach takich jak telekomunikacja, ubezpieczenia, bankowość inwestycyjna i handel detaliczny, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na początku 2019 roku Krzysztof dołączył do DAC S.A. jako Chief Technology Officer, gdzie odpowiada za długoterminową wizję technologiczną i ewangelizację technologii rejestrów rozproszonych. Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci.

Maciej Żarski

Cyber Security Manager, Architect, Transformer and Enabler having almost 15 years of experience in various IT and Security global roles in operations, transitions, designs, strategies and continual improvements. Having DevOps principles at heart, constantly focused on creating value for clients. In the current role, responsible for end-to-end transformation of all cybersecurity services for big global client, including on-prem systems, cloud and advanced security analytics based on big data technologies.