Zapraszamy na 62. edycję Tech3camp. Tematem spotkania będą Testy. Po prelekcjach jak zawsze zapraszamy na pizzę, piwo i inspirujące rozmowy w kuluarach!

AGENDA:

17:30 – 18:00 – rejestracja uczestników

18:00 – 18:10 – otwarcie spotkania

18:10 – 18:50 – Strażnicy jakości. Testowanie w Smarcie. –
Szymon Ramczykowski, Kainos

Jeden produkt, 5 zespołów, 2 lokalizacje, 200 klientów i release co tydzień. W jaki sposób dostarczyć produkt i nie zwariować? Szymon Ramczykowski opowie o pracy w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziu do automatyzacji implementacji od klientów aplikacji Workday.

18:50 – 19:30 – Jak wygrać hackathon … bez dewelopera w zespole? – Dagmara Dołasińska, Jan Zaremski, Finastra

Jeśli brakuje Ci pewności siebie, aby wziąć udział w hackathonie, ponieważ:

· nie jesteś deweloperem,

· nie masz pomysłu na aplikację,

· nie masz zespołu,

· nigdy nie brałeś udziału w hackathonie ;) to ta prezentacja jest dla Ciebie!

W trakcie wystąpienia opowiemy Wam, jak grupa testerów od kilku lat wygrywa hackathony w firmie Finastra.

19:30 – 19:40 – przerwa

19:40 – 20:20 – Dlaczego warto pracować w walidacji? – Marcin Stępnicki, Intel

Praca testera kojarzy się często z nudną, powtarzalną harówką wymagającą wiele czynności manualnych i niewielkiej dozy kreatywności. Chciałbym pokazać, że to popularne postrzeganie walidacji jest tylko rozpowszechnionym mitem i wbrew pozorom to właśnie ta dziedzina jest dużo ciekawsza niż nudne klepanie kodu pod dostarczoną specyfikację

20:20 – 21:30 – Networking Pizza & Piwo

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

Parter, wejście od strony dziedzińca.

PRELEGENCI:

Szymon Ramczykowski

Testuję od 2008 roku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie pracuję w firmie Kainos, w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziem do automatyzacji klienckich implementacji aplikacji Workday. Moje główne obowiązki to usprawnianie procesu testowego, koordynacja testów funkcjonalnych oraz szeroko pojęta automatyzacja. Jestem zwolennikiem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i automatyzacji opartej na piramidzie testów.

Dagmara Dołasińska

W branży IT od 12 lat. Obecnie jako QA Automation Engineer w firmie Finastra, a wcześniej także QA Manager i Business Analyst. Specjalizuje się w testowaniu aplikacji finansowych oraz wizualizujących dane. Aktualnie Scrum Master w zespole dostarczającym rozwiązania zaimplementowane w chmurze. Zwolenniczka ciągłych usprawnień oraz zdobywania kompetencji w nowych obszarach.

Jan Zaremski

W trakcie 6 lat doświadczenia w IT, przeszedł drogę od testera, przez dewelopera do managera zespołu i scrum mastera. Obecnie w Finastra, odpowiedzialny jest za rozwój, zapewnienie jakości i dostarczanie aplikacji frontendowych będących częścią platformy FusionFabric.cloud. Zwolennik ciągłego wychodzenia z własnej strefy komfortu, zacierania granic pomiędzy deweloperami i testerami i zwinnego dostarczania oprogramowania w kulturze DevOps.

Marcin Stępnicki

Od dziesięciu lat w Intelu, zawsze w walidacji – początkowo chipsetów do serwerów i procesorów Xeon, teraz dysków Optane. Wcześniej programista oprogramowania medycznego i administrator baz danych. Oprócz firmy można mnie spotkać na Zimowisku Linuksowym, Silly Venture oraz meczach Gedanii, GKŻ Wybrzeże i PKH Gdańsk. Mieszkam z żoną i jej kotem w Gdańsku.