Zapraszamy na 54 edycję tech.3camp. Tematem spotkania będzie backend. Po prelekcjach jak zawsze zapraszamy na pizzę, piwo i inspirujące rozmowy w kuluarach!

AGENDA: 

18:00 – 18:30 – Paweł Marchewka, Codilime – Przejdźmy na GO! – studium przypadku 

Na pewno nie raz słyszeliście hasło „A gdyby tak napisać wszystko od nowa, tak będzie lepiej”. Idea jest piękna, natomiast jak z tym jest w praktyce postaram się pokazać na przykładzie migracji platformy SDN Tungsten Fabric z Pythona na Go. Opowiem, z jakimi problemami musieliśmy się zmierzyć i jak je rozwiązaliśmy. Zapraszam!

18:30 – 19:00 Tomasz Dołbniak, Intel – C++ na backendzie

Użycie C++ do napisania backendu nie jest zwykle pierwszą myślą, która przychodzi do głowy. Na podstawie własnych doświadczeń postaram się Was przekonać, że są sytuacje, w których nie jest to zły pomysł. Opowiem o dostępnych narzędziach, plusach, minusach i wnioskach wyciągniętych po kilku próbach napisania backendu w C++. 

19:00 – 19:30 – Grzegorz Witczak – Podróż do wnętrza Javy – jak działa maszyna wirtualna?

Maszyna wirtualna Javy jest czasem postrzegana jako magiczny stwór, który wykonuje kod. Działa, a programiści modlą się, żeby nie przestawał…
W tej prezentacji odczarujemy JVM, przyglądając się temu, jak działają poszczególne jej elementy – od kompilacji kodu i ładowania klas, aż do Garbage Collectora. Znajomość Javy przez słuchacza absolutnie niewymagana :)

.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

Kiedy: wtorek, 9 kwietnia 2019, godz. 18:00

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

PRELEGENCI:

Paweł Marchewka 

Team leader i programista w CodiLime. Od prawie 2 lat związany z wirtualnymi sieciami dla wirtualnych komputerów. Wcześniej przez blisko 5 lat zajmował się systemami wbudowanymi. Miłośnik automatyzacji procesów. Nie cierpi długo czekać na wyniki, dlatego wszystko musi działać szybko i współbieżnie. Prywatnie interesuje się historią najnowszą. 

Grzegorz Witczak 

Programista Java z JIT Team z zamiłowaniem do baz danych oraz upraszczania kodu i życia. Poza programowaniem lubi dzielić się wiedzą jako prelegent i trener programowania. Po godzinach: gadżeciarz, pasjonat bezpieczeństwa IT i podróży.

Tomasz Dołbniak

Pracuję z językiem C++ od ponad 10 lat. Brałem udział w projektach z różnych branż, m. in. finansowej, lotniczej i związanej z wykrywaniem pożarów. Obecnie pracuję w Intel AI, gdzie zajmuję się frameworkiem nGraph i formatem ONNX używanym w modelach deep learningowych.