Zapraszamy na 53. tech.3camp. Tematem spotkania będzie Big Data i Machine Learning. Jak zawsze po prelekcjach zapraszamy na piwo i pizzę.

Agenda spotkania: 

18:00 – 18:30 LPP – Szymon Chojnacki – Infrastruktura analityczna dla LPP e-commerce

Chciałbym podzielić się naszymi doświadczeniami w użyciu Google Cloud Platform na potrzeby analizy danych. Opowiem m.in. o następujących narzędziach: BigQuery, Dataflow, DataStudio, Cloud Datastore i AppEngine. Zapraszam serdecznie.

18:30 – 19:00 Acxiom – Mariusz Liksza – H2O + Hadoop, czyli Wodny Słonik

Pokażę, jak budować modele uczenia maszynowego przy pomocy frameworku H2O – nie musisz nawet umieć programować. Zaprezentuję, w jaki sposób odpalić H2O na klastrze Hadoopowym, aby móc analizować dane i budować modele w oparciu o ‘’Big Data” przy pomocy dużej mocy obliczeniowej.

19:00 – 19:20 Michał Szymański – Inteligencja domowa dla informatyków, czyli co zrobić, aby twoje mieszkanie było bardziej inteligentne?

W trakcie prezentacji Michał opowie, jak stworzyć własny system automatyki domowej. Przekona Was, że nie jest to ani trudne, ani kosztowne, a przy okazji może być to wstęp do poważnych projektów IoT (Internet of Things). Dowiecie się, z jakich elementów zbudować prosty system automatyki i jak taki system oprogramować.

19:20 – 19:30 przerwa

19:30 – 20:00 Infoshare Academy – Jakub Lachowicz – Najnowsze osiągnięcia w natural language processing

Opowiem o tym, co ostatnio zmieniło się w dziedzinie przetwarzania języka naturalnego. Jak wykorzystać nowe algorytmy takie jak ULMFiT i BERT. Dlaczego dzięki nimi i wykorzystaniu „transfer learningu” możemy tworzyć lepsze modele nie posiadając wielkich zbiorów danych i jak zastosować te technologie dla języka polskiego.

20:00 – 20:30 Intel – Krzysztof Badziak – Optymalizacja topologii w deep learningu

Dzisiejsze sieci neuronowe potrafią składać się z setek różnych warstw. Krzysztof opowie krótko, w jaki sposób „pod spodem” optymalizuje się topologie, by zwiększyć wydajność ich przetwarzania na akceleratorach.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

Kiedy: wtorek, 12 marca 2019, godz. 18:00

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

PRELEGENCI:

Szymon Chojnacki

Od blisko roku buduje kompetencje big data w LPP e-commerce. Lubi ciepłe dane i proste modele predykcyjne. Interesuje się automatyzacją systemów uczących w zastosowaniach biznesowych. Wolne chwile spędza w górach.

Mariusz Liksza

Solutions Developer w firmie Acxiom, gdzie zmaga się z procesowaniem danych typu Big Data. Weekendami prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych Data Science na Politechnice Gdańskiej, gdzie może dzielić się ze studentami swoim doświadczeniem w obszarze analizy danych oraz budowy modeli uczenia maszynowego. Prywatnie, miłośnik wysokogórskich wycieczek.

Michał Szymański

Trener programowania, programista, kierownik projektu, szef działu IT czy też konsultant dla startupów zależnie od potrzeby i sytuacji. Pracował w Lufthansie, GE Money Bank, Apator Telemetria, Finastra. Był jednym z współtwórców systemu telefonii IP FCN.pl. Miłośnik dalekich wypraw i fotografii podróżniczej, wyznawca idei im trudniej tym lepiej. Po godzinach zajmuje się hobbistycznie automatyką domową i elektroniką. Interesuje się fizyką, matematyką, ale również sztuką. Jednym zdaniem człowiek renesansu.

Jakub Lachowicz

Jakub Lachowicz pracuje jako applied scientist tworząc systemy syntezy mowy w Amazon oraz jako trener data science w infoShare Academy. 

Krzysztof Badziak

Od prawie 8 lat w Intelu, zaczął od pracy w projekcie sterownika graficznego gdzie zajmował się optymalizacją shaderów, a od 5 lat zajmuje się designem, implementacją i optymalizacją warstw sieci neuronowych w produktach Intela.

https://www.linkedin.com/in/krzysztof-badziak/