Zapraszamy na 52. tech.3camp. Tematem spotkania będzie Devops i administacja systemów. Jak zawsze po prelekcjach zapraszamy na piwo i pizzę.

Agenda spotkania: 

18:00 – 18:30 Michał Kocieniewski, Konrad Partas, LPP – Stary dobry przyjaciel – Jenkins, czyli o zarzadzaniu produkcją i środowiskami testowymi

Krótko na temat drogi, jaką przeszliśmy w e-commerce LPP przez ostatnie półtora roku w kontekście zarządzania środowiskiem produkcyjnym i testowym: czego używamy, jak sobie poradziliśmy ze skalowaniem CI/CD, jak efektywnie wdrażać aplikacje na „testówki”, jak przekazać środowiska zespołom obszarowym, jak zapewnić DR Jenkinsa i generalnie… how we do IT :)

18:30 – 19:00 Michał Tyde, Finastra – Jak zrobić release do klienta nie robiąc releasu

W prezentacji przedstawię długą, krętą i wyboista drogę jaką przeszliśmy podczas zarządzania i wydawania software’u z wykorzystaniem Jenkinsa, mavena i sconsów. Opiszę jakie są zalety i wady różnych podejść. Przedstawię sposoby w jakie zautomatyzowaliśmy procesy releasowe.

19:00 – 19:10 przerwa

19:10 – 19:40 Wojciech Urbański, Codilime – Od Google App Engine do Kubernetesa – łatwa droga do skomplikowanego rozwiązania

Google Cloud Platform to „chmura dla developerów, od developerów”. W prezentacji porównam główne sposoby wdrażania aplikacji w tym środowisku. Przy okazji odpowiem na pytania, które sam chciałem kiedyś zadać, ale nie wiedziałem komu :).

19:40 – 20:10 Karol Łyskawiński – High Availability w Dynatrace, czyli jak wymienić cały hardware bez downtime’u aplikacji

W prezentacji opowiem, w jaki sposób zapewniamy dostępność naszego rozwiązania w chmurze, jak naprawiamy problemy z instancjami i jaki to ma związek z kulturą firmy.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

Kiedy: wtorek, 12 lutego 2019, godz. 18:00–

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

PRELEGENCI:

Michał Kocieniewski 

Karierę rozpoczynał jako Web Developer, następnie był Java Developerem, przez 2 lata Team Leaderem, a obecnie pracuje w zespole DevOps w LPP. Absolwent Informatyki, Zarządzania Projektami IT i MBA. Do końca 2018 planował nadrobić zaległości książkowe, ale urodziła mu się córka więc się nie udało :) 

Konrad Partas 

Junior Internet System Administrator w LPP. Student Informatyki Politechniki Gdańskiej, prywatnie miłośnik zwierząt i historii motoryzacji.

Wojciech Urbański

Wojtek zdecydowaną większość swojej drogi zawodowej zajmuje się systemami CI. Ostatnio zajmuje się wykorzystaniem Google Cloud Platform w procesach CI/CD. Miłośnik statystyk, monitoringu i oczywiście automatyzacji pracy. Czego sobie nie znajdzie, to sobie doprogramuje.

Karol Łyskawiński 

Team leader i programista w firmie Dynatrace. Od początku kariery zawodowej związany z Javą i chmurą AWS. Prywatnie entuzjasta nowych technologii i książek science-fiction.

Michał Tyde

Od pięciu lat w firmie Finastra jako DevOps. Od początku kariery związany z Hudsonem/Jenkisem. Na co dzień zajmuje się kompilacją projektów C++ i Java. Kocha działające Jenkins pipeline-y z tymi niedziałającymi walczy dzielnie na co dzień. Miłośnik zielonego koloru w Jenkinsie.