TECH.3CAMP #50 | PROJECT MANAGEMENT W IT

Dodane 29.10.2018 o godz. 21:46//Brak komentarzy

 

Zapraszamy na 50. tech.3camp, który odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godz. 18:00 w O4 Coworking (Olivia Business Centre). Tematem spotkania będzie project management w IT. 

 

AGENDA SPOTKANIA

18:00 – 18:30: State Street: Aleksandra Kruger – Dlaczego warto się komunikować, nie tylko mówić?

Czy często masz wrażenie, że kolejny call lub meeting mogł tylko być krótkim e-mailem? Dostajesz pytania do oczywistych informacji zawartych w e-mailach? Męczą cię niekończące się łańcuszki e-maili?

– Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak od mówienia przejść do skutecznej komuniakcji i zapanować nad stakeholderami!

– Omówimy profil „tego, który nic nie wie”, „challengera”, „narzekacza” oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

– Zastanowimy się nad tym, jak uniknąć najczęstszych błędów komunikacyjnych!

 

18:30 – 19:00: GetResponse: Łukasz Michno – Metryki Zespołu Scrumowego – co warto mierzyć i dlaczego?

Mierzenie wydajności zespołu deweloperskiego bardzo często wywołuje wiele kontrowersji. Często kojarzy się negatywnie i w wielu przypadkach to zrozumiałe odczucie. Zatem co mierzyć, aby Zespół osiągał cele biznesowe, a nie tylko te założone w miernikach? Zapraszamy na prelekcję!

19:00 – 19:30: Grzegorz Witczak – 9 kręgów piekła, czyli powszechne błędy zespołów IT

Opowiem o zespołach IT widzianych oczami programisty, rzucając światło na często zaniedbywane kwestie techniczne i umiejętności miękkie. Porozmawiamy o roli testów w projekcie i kiedy są koszmarnym utrapieniem; o frameworkach, które po niespodziewanej śmierci zostawiają nas w piekielnym kociołku; o przeklętej architekturze monolitycznej (i tym, że da się gorzej); o jakości oprogramowania, która woła o pomstę do nieba; a także o zupełnie oczywistych umiejętnościach miękkich, których użycie w praktyce jest piekielnie trudne.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 13 listopada 2018, godz. 18:00

Gdzie: O4 Coworking (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

 

PRELEGENCI

 

Aleksandra Kruger, State Street:

Aleksandra Kruger jest project managerem z doświadczeniem zdobytym w firmach takich jak PwC i Refinitiv (wcześniej Thomson Reuters). W zespole PMO w State Street jest odpowiedzialna za zarządzanie zmianami dla globalnego inwestora, nadzoruje przebieg złożonych projektów i zajmuje się komunikacją. Aleksandra skończyla prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wolnym czasie lubi podróżować, obecnie planuje wyprawę do Indonezji.

Łukasz Michno, GetResponse:

Ma wieloletnie doświadczenie w produkcji oprogramowania, pracował w różnej wielkości projektach, w różnych miejscach łańcucha pokarmowego IT. Nieobce mu marsze śmierci i projekty „na wczoraj”. Współtworzy bloga o agile mlynarze.com. Aktualnie jest Scrum Masterem w GetResponse.

Grzegorz Witczak:

Doświadczony Java developer z zamiłowaniem do baz danych, obecnie pracuje w branży finansowej w Oslo. Poza programowaniem lubi dzielić się wiedzą jako prelegent i trener programowania. Po godzinach: gadżeciarz, pasjonat bezpieczeństwa IT i podróży.

Skomentuj wpis

Komentarze zostały wyłączone.