TECH.3CAMP #47 15 MAJA w 04

Dodane 05.05.2018 o godz. 12:56//Brak komentarzy

Zapraszamy na 47. tech.3camp, który odbędzie się 15 maja (wtorek) o godz. 18:00 w O4 (Olivia Business Centre). Tematem spotkania będą rozwiązania chmurowe.

 

AGENDA SPOTKANIA

 

18:00 – 18:30 Krzysztof Kąkol, Sztuczna inteligencja na AWS

Dzięki sztucznej inteligencji można w prosty sposób zaimplementować bardzo złożone mechanizmy – rozpoznawanie twarzy na zdjęciach, śledzenie obiektów na filmie czy automatyczne odczytywanie dowolnych tekstów. AWS znakomicie ułatwia korzystanie z tych narzędzi, udostępniając zestaw usług dostępnych poprzez API.

 

18:30 – 19:00 Tomasz Skibiński, Automatyzacja zarządzania dostępem SSH – czyli jak zadbaliśmy o wysoki poziom bezpieczeństwa The Guardian przy projekcie Soulmates

Jak podnieść bezpieczeństwo dostępu SSH, nie tylko do instancji EC2 działających w chmurze AWS, w duchu „serverless”? Pokażę, jak można praktycznie wykorzystać m.in. usługi AWS Lambda, AWS Systems Manager i AWS IAM, aby osiągnąć ten cel.

 

19:00 – 19:30 Roman Lutsiv, Performance at Scale in Jira Cloud (prezentacja w j. angielskim)

During the presentation following topics will be touched:

  • Performance challenges of Jira Cloud
  • Metrics we look at, and why
  • Practical tips & tricks on tools & processes

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 15 maja 2018, godz. 18:00

Gdzie: O4 (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

 

PRELEGENCI

 

Krzysztof Kąkol

Programista i team leader w PGS Software. Specjalizuję się w tworzeniu aplikacji webowych w oparciu o architekturę mikroserwisową w chmurze. W wolnych chwilach zajmuję się algorytmami przetwarzania dźwięku, zwłaszcza w kontekście automatycznych systemów rozpoznawania mowy.

 

Tomasz Skibiński

Entuzjasta open-source i technologii cloud computing. Head of the DevOps w LCloud. Na co dzień specjalizujący się w budowaniu oraz wdrażaniu nowych rozwiązań automatyzacji infrastruktury i aplikacji opartych na chmurze AWS. Jako doświadczony Solution Architect i DevOps pokazuję, jak w pełni wykorzystywać możliwości, jakie niesie za sobą chmura. Jako jeden z nielicznych w Polsce przeszedłem prawie wszystkie ścieżki certyfikacyjne AWS.

 

Roman Lutsiv

Development Manager at Spartez, working with Jira Cloud teams in Gdansk. We run Jira in production, improve its performance for the largest customers and contribute to Jira’s new look-and-feel. I am in IT for 14 years, and strongly believe that people is what makes projects successful, a good manager is there to help them. 3 last years – living and working in Poland. Father of 3 girls, and a fan of Formula 1.

Skomentuj wpis

Komentarze zostały wyłączone.