Zapraszamy na 46. tech.3camp, który odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w O4 (Olivia Business Centre). Tematem spotkania będzie back-end.

 

AGENDA SPOTKANIA

 

18:00 – 18:30 Kamil Rykowski, STXnext, GraphQL jako alternatywa dla RESTa 

Przetartym szlakiem w łączeniu frontendu z backendem od lat jest REST API. Czy można zrobić to inaczej? Oczywiście! Przywitajcie alternatywę, która ma codo zaoferowania – GraphQL.

 

18:30 – 19:00 Grzegorz Robak, BEST S.A., Czysty kod – marzenie każdego programisty

Jak tworzyć i utrzymywać czysty kod. Opowiem o technikach i nawykach, które pomagają w osiągnięciu „czystości” kodu.

 

19:30 – 19:30 Dariusz Luber, CodersLAB,  Java BDD – czemu warto i z jakich frameworków korzystać?

Behavior-Driven Development (BDD) – znane przez wielu, ale często niedoceniane podejście do wytwarzania oprogramowania. BDD to nie tylko testy, ale ogólne podejście do planowania działania aplikacji tak, aby na jak najwcześniejszym etapie poznać wszystkie nieznane, zanim zaczniemy pisać kod. Na prelekcji poznamy zalety, ale także wady tego podejścia oraz jak je zastosować w naszej codziennej pracy.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 17 kwietnia 2018, godz. 18:00

Gdzie: O4 (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

 

PRELEGENCI

 

Kamil Rykowski 

Software Developer z zacięciem na backend w tandemie Python/Django. Zwolennik podejścia, że backend i frontend powinny żyć osobno, lecz zależnie – REST API. Od kilku lat skupiający się na poszerzaniu swojej wiedzy z zakresu frontowego i nie używaniu w każdym możliwym miejscu jQuery. Ogromny fan aplikacji hybrydowych – Angular/Ionic – które umożliwiły mu napisanie kilku gier mobilnych w znanym stacku technologicznym. Od niedawna wdraża się w React/ReactNative w poszukiwaniu lepszej wydajności.

 

Grzegorz Robak 

Programista Java w Best S.A. Od początku kariery interesuję się zagadnieniami tworzenia czytelnego kodu. Fascynuje mnie to jak jedną funkcjonalność można napisać na wiele różnych sposobów. Lubię dzielić się wiedzą i poznawać nowe technologie.

 

Dariusz Luber

Full Stack Developer, Dev/Ops, przedsiębiorca, fanatyk nowych technologii, propagator wiedzy IT, doradca ds. planowania i rozwoju aplikacji internetowych. Uwielbia kodować i wdrażać rozwiązania, które ułatwiają życie i pracę innym osobom. Nie lubi rutyny i dlatego to co się da stara się zautomatyzować. W wolnym czasie preferuje aktywne spędzanie czasu np. na desce, żaglach czy rowerze.