Zapraszamy na 43. tech.3camp, który odbędzie się 14 listopada o godz. 18:00 w O4 (Olivia Business Centre). Tematem spotkania będzie Software Quality Assurance (SQA).

 

Agenda spotkania:

 

18:00 – 18:30 Bartosz Męciński, Astek, Teoria a praktyka testowania

 

W prezentacji znajdziecie odpowiedzi na pytania:

– dlaczego Waterfall dominuje nawet wśród testerów pracujących w Agile’u?

– czy T-shape jest naprawdę możliwy dla testera?

– jaka jest rola jednostki w metodologii zwinnej?

 

18:30 – 19:00 Jakub Cegiel, Automatyzacja testów w formule data- i keyword-driven

 

Siłowanie się z testowaniem dużych ilości danych bez konieczności utrzymania nadmiarowej ilości scenariuszy/przypadków testowych. Czy to starcie zakończyć się może sukcesem? Jak najbardziej!

 

19:00 – 19:30 Krzysztof Synak, Testy integracyjne w przetwarzaniu danych z użyciem RobotFramework

 

Technologie, które używamy w przetwarzaniu danych cały czas się zmieniają. Inżynierowie testów, którzy z nimi pracują potrzebują zintegrowanych narzędzi, które będą ich wspierać, a co najważniejsze umożliwiają łatwą integrację nowych rozwiązań. Chciałbym wam opowiedzieć o naszym środowisku testującym, w którym przetwarzamy dane na platformie Hadoop.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 14 listopada 2017, godz. 18:00

Gdzie: O4 (Olivia Business Centre), al. Grunwaldzka 472B

 

Prelegenci:

 

Bartosz Męciński, Astek

Pracuję na stanowisku specjalisty ds. testów automatycznych i aktualnie nadzoruję automatyczną weryfikację konfiguracji produktów bankowych w Nordei. Ponadto zajmuję się usprawnieniami istniejących procesów, drobnymi zmianami architektury i wdrażaniem nowych narzędzi. Do moich zainteresowań należą między innymi statystyka behawioralna, sztuki walki, sporty ekstremalne i gry planszowe.

 

Jakub Cegiel

Tester i automatyk z zamiłowania, Senior Application Tester w GetResponse. Marudzenie i czepialstwo przekuwam w zapewnienie jakości oprogramowania. W swojej karierze uczestniczyłem w projektach aplikacji zarówno mobile jak i obecnie webowych. W wolnych chwilach gram na gitarze.

 

Krzysztof Synak

Inżynier testów już od kilkunastu lat, mimo tego cały czas poszukuje nowych rozwiązań, dlatego że jedyna pewną rzeczą jest zmiana. Odpowiedzialny za architekturę i wdrożenie środowiska testowego wspierającego testerów przy założeniu pełnej automatyzacji. Jako Test Manager optymalizuje proces aby był przyjazny dla testera po to aby dostarczyć rozwiązania o oczekiwanym poziomie jakości. Obecnie związany z Nordea, gdzie pracuję nad środowiskiem testowym dla platformy Big Data.