tech-3camp_www

Zapraszamy na 36. spotkanie z cyklu tech.3camp, które odbędzie się 15 listopada o godz. 18:00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tematem spotkania będzie front-end development.

 

Agenda spotkania:

 

18:00 – 18:30 Daria Michalska, AirHelp, Projektowanie UX dla urządzeń desktopowych i mobilnych

 

Projektowanie doświadczenia użytkownika staje się coraz bardziej dojrzałą dziedziną rozwoju Produktu. Rodzi się także świadomość, że dopasowanie naszej usługi do urządzenia z którego korzysta Klient nie jest już dodatkiem a standardem; i nie chodzi tu o podstawowe przeskalowanie grafiki – dzisiejsza technologia pozwala nam na wiele więcej.

 

18:30 – 19:00 Michał Michalczuk, Goyello, Front-end tooling: Bower, Npm i nowy dzieciak w sąsiedztwie czyli Yarn

 

Opowiem o skrzynce narzędziowej współczesnego front-enda, a konkretnie o managerach pakietów.
Zainspirowany artykulem „How it feels to learn JavaScript in 2016” (https://goo.gl/kDVkbY) postaram się oddać szaleństwo jakie dzieje się w eko-systemie JavaScript pod kątem narzędzi.
Który manager pakietów wybrać, co to za sobą pociąga, czym się różnią, do czego służą, czy są kompatybilne? To podstawowe pytania, które możecie sobie zadać a na które postaram się odpowiedzieć.
Trochę obiektywnie, trochę subiektywnie – jak to zwykle przy wyborze technologii :)

 

19:00 – 19:30 Michał Miszczyszyn, Toptal, Angular 2 – O co tyle krzyku?

 

Ogłoszenie końca frameworka AngularJS 1.x było bardzo kontrowersyjne i obiło się głośnym echem w społeczności JS. Angular 2 jeszcze przed powstaniem był prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym frameworkiem w historii JavaScriptu. Teraz, krótko po premierze, wreszcie wiemy z czym dokładnie mamy do czynienia i możemy to trzeźwo ocenić.
W tej prezentacji chciałbym przedstawić podstawy Angulara 2 oraz to, w jaki sposób zmienia się dzięki niemu podejście do tworzenia rozbudowanych aplikacji internetowych.

 

19:30 – 20:00 Katarzyna Jastrzębska, Scalac, React+Redux – praktyczne wprowadzenie

 

Pozwólcie, że przedstawię Wam najgorętszą parę tego sezonu – react i redux. Główne zalety tego zestawienia to dostęp do stanu aplikacji z każdego miejsca, niemutowalność oraz bardzo przyjemne nim zarządzanie. Podczas prezentacji krok po kroku zaimplementujemy wszystkie filary Redux’a, aby nareszcie całkowicie zrozumieć jego flow i działanie.
 

Na uczestników czeka spora dawka wiedzy technicznej i inspiracji, a na koniec jak zwykle networking i poczęstunek, czyli okazja do rozmów i zawierania nowych kontaktów.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 15 listopada 2016, godz. 18:00

Gdzie: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, budynek C, sala FGH (poziom -1)

 

Prelegenci:

 

Daria Michalska, AirHelp

Wielokrotnie nagradzana projektantka z ponad 10-cio letnim doświadczeniem. W trakcie rozwoju kariery tworzyła i rozwijała wiele przedsięwzięć internetowych w Polsce i na świecie. Obecnie koncentruje się na zagadnieniach projektowania mobilnego i stara się budować coraz lepsze produkty razem z zespołem AirHelp.

 

Michał Michalczuk, Goyello

Full-stack Software Developer w Goyello, wykładowca w InfoShare Academy, wcześniej w Software Development Academy. Od niedawna dumny współwłaściciel „Rzecz Jasna” (https://goo.gl/MpOveQ) nowego bistro na ul. Łąkowej na dolnym mieście. Nie nudzi się, sypia gdy jest taka potrzeba. Na tapecie w Goyello: team lider projektu z wykorzystaniem Angular 2 + Asp.Net Core.

 

Michał Miszczyszyn, Toptal

Community Leader @ Toptal, Full Stack JavaScript Developer / Programista JS z wieloletnim doświadczeniem. Organizator meet.js Gdańsk i meet.js Summit. Okazjonalnie bloger na /react-text https://typeofweb.com/

 

Katarzyna Jastrzębska, Scalac

Frontend Developer oraz UI/UX Designer z zamiłowania. Swoją pracę traktuję jako największą pasję w swoim życiu. Obecnie pracuję w firmie Scalac. Entuzjastka programowania funkcyjnego i języka ClojureScript.